Biuro Turystyczno - pielgrzymkowe Frater
52 322 11 11, 52 322 48 39, 783 800 306
salon@frater.pl biuro@frater.pl
 

ŁEBA - WYPOCZYNEK I ZWIEDZANIE

PolskaPomorzeŁeba
Data:
16.09.2024 - 21.09.2024
Ilość dni: 6
Transport: autokar
Wyżywienie: 2 dziennie
Numer oferty: 0035-2024
Cena od:
1 600 zł
Zmień
ustawienia
Zadaj
pytanie
Terminy
Data od
Data do
Długość wycieczki
Kod pokoju
Wyżywienie
Pozostałe terminy i ceny
  Data od   Data do   Ilość dni   Kod pokoju   Wyżywienie   Wyjazd z   Cena    
 
16.09.2024
 
21.09.2024
 
6 dni
 
TWIN
 
2 dziennie
 
  1 600 Wybierz  
Brak terminów dla wybranych parametrów
Data
Cena
od 16.09.2024
do 21.09.2024
1 600 zł
>>
Opis oferty

 

 

ŁEBA – RĄBKA – SEA PARK SARBSK – SMOŁDZINO – CZOŁPINO – KLUKI WICKO – LĘBORK

 

PROGRAM RAMOWY 6 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Łeby, położonej w północnej części powiatu lęborskiego pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko, przy ujściu rzeki Łeby do Morza Bałtyckiego w otulinie lasów Słowińskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Mierzei Sarbskiej. Pobyt w Łebie to okazja do poznania walorów zróżnicowanego krajobrazu: ruchomych wydm, oryginalnej roślinności i rozległych lasów porastających wybrzeża tutejszych jezior. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg ( Zakwaterowanie w Domu Wczasowym Twardowski w Łebie, ok. 700 m od morza)  

DZIEŃ 2

Śniadanie. Udamy się na zwiedzanie Łeby. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in: stare domki rybackie, kanał portowy, ruiny Kościoła Św. Mikołaja, replikę Świerkowej Tratwy. Zobaczymy także pierwszą w Polsce Aleję Prezydentów Polski, wzdłuż której umieszczono odciski dłoni wszystkich prezydentów Polski. Kolejno przejazd do Rąbki koło Łeby. Udamy się na słynne ruchome wydmy. Istnieje możliwość przejazdu części trasy meleksami lub statkiem. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, przejazd do Sea Parku w Sarbsku. Jest to największe w Polsce fokarium, gdzie w trzech różnych basenach odbywają się pokazy na żywo z udziałem fok i uchatek. Mieszkańcami fokarium są przedstawiciele czterech gatunków morskich ssaków płetwonogich: rodzime dla Morza Bałtyckiego foki szare i foki pospolite oraz egzotyczni mieszkańcy Oceanu Spokojnego i Atlantyckiego, czyli Kotiki Południowoamerykańskie i Uchatki Kalifornijskie. Pobyt w parku z czasem wolnym na poznanie wszystkich atrakcji. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Smołdzina. Udamy się do głównego muzeum Słowińskiego Parku Narodowego. W obiekcie można obejrzeć ponad 1000 spreparowanych okazów fauny i flory występującej na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Całość ekspozycji podzielono na sześć działów: plaża, wydmy, jeziora, las, ochrona przyrody i archeologia. Zobaczymy także elektrownię wodną - najniżej położoną elektrownią na rzece Łupawa. Przejazd do Czołpina, gdzie zobaczymy latarnie morską, wybudowaną w 1875 roku na 56-cio metrowej zalesionej wydmie. Ma wysokość 25,2m i jej światło widoczne jest w odległości 21 mil morskich (39 km). Kontynuacja przejazdu do wsi Kluki. Zwiedzimy Skansen - Muzeum Wsi Słowińskiej. W skansenie można podziwiać kilkadziesiąt domów i zabudowań gospodarczych z pełnym wyposażeniem (narzędzia domowe i gospodarcze, szałasy rybackie oraz ule). Wszystko bardzo dobrze zachowane i odrestaurowane. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek, korzystanie z lokalnych atrakcji. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. W Wicku zatrzymamy się przy kamieniu granicznym, który wyznaczał granicę Zakonu Krzyżackiego, który panował na tych terenach w latach 1308-1454. Wyryte na kamieniu inskrypcje oznaczają: “litera r” - ziemie zakonu krzyżackiego, “krzyż Jerozolimski” - ziemie Biskupstwa Kamieńskiego. Przejazd do Lęborka. Spacer uliczkami starej części miasta. Mieści się tu kilka cennych i ciekawych zabytków. Zobaczymy zabudowę dawnego zamku krzyżackiego. Z pierwotnej budowli zachował się gotycki szczyt wschodni, część piwnic, strzelnice, młyn zamkowy oraz fragment muru obwodowego; gotycki kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła z przełomu XIV/XV w. a także średniowieczne mury obronne z Basztą Bluszczową, Dom Młynarza z przełomu XIV/XV w. i kamienice mieszczańskie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

 

 

W cenie
Cena zawiera

 

  • komfortowy przejazd na całej trasie
  • 5 noclegów w pensjonacie, pokoje 2-os z łazienkami
  • 5 śniadań, 5 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną lidera grupy
  • ubezpieczenie NNW do 10 000 zł
  • bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi oraz pozostałe wydatki programowe
  • opłatę TFG i TFP

 

Uwagi

 

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument: dowód osobisty lub paszport
Galeria
Polska Pomorze Łeba 0 Polska Pomorze Łeba 1 Polska Pomorze Łeba 2
FACEBOOK GOOGLE+ TWITTER
Udostępnij: