Biuro Turystyczno - pielgrzymkowe Frater
52 322 11 11, 52 322 48 39, 783 800 306
salon@frater.pl biuro@frater.pl
 

Podlasie

PolskaPodlasieBiałystok
Transport: autokar
Zakwaterowanie: **/***
Numer oferty: POL0302
Cena od:
na zapytanie
Zmień
ustawienia
Zadaj
pytanie
Opis oferty

                                             

 

BIAŁYSTOK - HAJNÓWKA - BIAŁOWIEŻA – WASILKÓW - TYKOCIN – NARWIAŃSKI PARK NARODOWY - REJS DOLINĄ ROSPUDY – GRABARKA – DROHICZYN

 

 

PROGRAM RAMOWY 6 DNI

DZIEŃ 1

Wyjazd w godzinach wczesnoporannych. Wycieczka rozpocznie się od zwiedzania Białegostoku. Ciekawostkę turystyczną, stanowi fakt, że Białystok, podobnie jak Rzym, leży na siedmiu wzgórzach. I jest to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce, powierzchnia parków i skwerów stanowi 32% powierzchni miasta. Spacer po stolicy Podlasia. Uczestnicy wycieczki zwiedzą zespół pałacowo – parkowy Branickich, gdzie grupa będzie mogła podziwiać westybul główny z oszałamiającą klatką schodową, korytarz na piętrze, taras z widokiem na ogrody barokowe. Ponadto zwiedzimy m.in. rynek Kościuszki z późnobarokowym ratuszem, cerkiew pw. św. Mikołaja, zespół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP, Operę i Filharmonię Podlaską. Czas wolny na starym mieście do dyspozycji grupy.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie przejazd autokarem do Hajnówki, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej. Grupa zwiedzi ciekawą architektonicznie dwupoziomową cerkiew – sobór św. Trójcy. Następnie wyjazd do Białowieży. Zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zabytków oraz osobliwości przyrodniczych: cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z ceramicznym ikonostasem, carski dworzec kolejowy Białowieża Towarowa – obecnie restauracja, Muzeum Przyrodniczo–Leśne BPN, Rezerwat Pokazowy Zwierząt, gdzie można zobaczyć żubry – wizytówkę parku. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym zorganizowana wycieczka do Wasilkowa. Zwiedzimy Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, ukazujące zabytkową drewnianą architekturę podlaskiej wsi. W budynkach tradycyjne wyposażenie wnętrz oraz wystawy poświęcone m.in. dawnym narzędziom rolniczym, pojazdom wiejskim, osadnictwu w dolinach rzek, garncarstwu i pszczelarstwu. Przejazd do Tykocina. Interesujący spacer po starówce: plac Stefana Czarnieckiego – pomnik przedstawiający hetmana w stroju szlacheckim ze złotą buławą w podniesionej ręce, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzanie Wielkiej Synagogi z XVII w. Następnie wizyta w fascynującym zamku królewskim z XV wieku. Podczas zwiedzania poznamy niezwykłą historię tego miejsca i jego tajemnice, a także zobaczymy zamkowe podziemia, sale i krużganki, po których przechadzali się królowie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Dalszy objazd punktów wycieczki zgodnie z programem biura podróży. Przejazd do Kurowa, gdzie uczestnicy wyjazdu zwiedzą kolejną przyrodniczą atrakcję turystyczną regionu - siedzibę Narwiańskiego Parku Narodowego - ekspozycje, wieża widokowa. Następnie pod opieką pilota piesza wycieczka szlakiem turystycznym po kładce - punkt widokowy, możliwość obserwacji życia ptaków, Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Dzień, który grupa może przeznaczyć na przyjemny wypoczynek na łonie przyrody. Udamy się na rejs malowniczą Doliną Rospudy odznaczającej się wysokim stopniem naturalności. Obszar ten zaplanowany do zwiedzania razem z biurem podróży w znaczący sposób przyczynia się do zachowania stanu właściwej ochrony siedliska przyrodniczego. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Zbiórka przed autokarem i kolejna zorganizowana wycieczka objazdowa w okolice Siemiatycz, do Grabarki. Święta Góra Grabarka – popularne miejsce kultu, najważniejsze sanktuarium prawosławne w Polsce. Corocznie przyjeżdżają tu tysiące pielgrzymów niosąc ze sobą krzyże wotywne, które pozostawiają na wzgórzu wokół cerkwi. Stało się to tradycją i liczba krzyży nieustannie rośnie, prawdopodobnie przekroczyła już 10 tysięcy, dlatego to miejsce nazywane jest także „górą krzyży”. Przejazd grupowy do pięknie położonego nad Bugiem Drohiczyna, słynnego rodzinnego miasta Daniela Olbrychskiego. Spacer po mieście i podziwianie malowniczego przełomu rzeki z Góry Zamkowej. Wyjazd w drogę powrotną.

W cenie
Cena zawiera
  • komfortowy przejazd na całej trasie
  • 5 noclegów w hotelu **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami
  • 5 śniadań, 5 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie NNW do 10000 zł
  • wydatki programowe - bilety wstępu, przewodników miejscowych, nagłośnienie, opłaty parkingowe itp. wynoszą160 zł. Opłata na wydatki programowe jest integralną częścią ceny wyjazdu – obligatoryjną i niepodlegającą rozliczeniu.
Uwagi
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
  • dopłata do pokoju 1-os. – 300 zł
Galeria
Polska Podlasie Białystok 0 Polska Podlasie Białystok 1
FACEBOOK GOOGLE+ TWITTER
Udostępnij: